Enter your keyword

Yengeç burcunda Yeniay 29 Haziran 2022

Yengeç burcunda Yeniay 29 Haziran 2022

Yengeç burcunda Yeniay 29 Haziran 2022

29 Haziran 2022 tarihinde Türkiye saati ile 05:52’de 07° Yengeç burcunda bir Yeniay doğacak.

Yükselen derecesi 10° Yengeç olan bu görünüm, alt katmanda Venüsyen enerjiyi barındırıyor.
Bilinçaltımızı hareketlendirecek olan bu görünüm; içsel korkuların artmasına, kişisel kaygı ve sorgulamaların oluşmasına sebebiyet verebilir.
Karmik olaylarla başbaşa kalabilir ve rüyalar aracılığı ile çözümlere de ulaşabiliriz.
Karanlıktan korkma, içsel huzursuzluk, güven arayışı, ailede denge bulma isteği ve genel anlamda korunmasız hissetme bu Yeniay ile bizleri etkisi altına alabilir.
Kendi kendisine uzaklaşan insanlık “mış” gibi yapılan dışa vurumlarla içsel dengeyi bulmaya çalışırken, daha da batağa battığının farkında bile değil.
Kendi kültürü, inancı, aile yapısını özümseyememiş ve değer görmeyerek itilip kakılmış bireyler, yetişkin olduklarında etrafa çok mutlu ve herşeyi başarmış olmanın sahte zaferi ile gülücükler dağıtırken içleri kan ağlayan palyaçolara benziyorlar….
Dolunay etkisi beni vatanıma çekti. Çok fazla gözlem yapma ve pek çok konuyu içselleştirmeme olanak tanıdı.
Türkiye coğrafyasında doğmuş olmak -dünyanın neresinde olursak olalım- eninde sonunda Anadolu’nun eşsiz mozaiği ve kültürünü algılamak anlamına geliyor. Gözle göremediğimiz ancak içsel olarak hissedip ifade edemediğimiz duygusal dalgalanmalar, idrak edişler….Karmik kodların açılımı ve geçmişten gelen mirasın zenginliği, bütünlüğü ve mükemmelliği…Herşey olması gerektiği gibi….Doğru yerde ve gerektiği zaman diliminde….
Aynı topraklarda binlerce yıldır birlikte yaşamış topluluklar, kadim bilgiler ve kültür zenginliği bizleri bu toprak parçasında buluşturan ‘tesadüfler’ …
Süryani kültürü beni çok etkiledi. Hayıflanıp durdum neden daha önce göremedim diye. Aynı mekanda eğlenen insanların ortak yanı bu toprakların enerjisine hakim olmaları. Kökenleri Arap, Kürt, Keldani, Asur, Nasturi her ne ise….
Eşsiz Mezopotamya ve her zaman elde edilmeye çalışılan, Her Şeyin orada başladığı zengin topraklarımız.
Bizleri ayrıştırmaya çalıştılar yıllarca… Ülkenin batısında doğup büyüyen bir birey olarak hep uzaktım doğuya. Çaresizlik içinde terör belasına bulaştırılan, kaçakçılıkla çoluğunu çocuğunun rızkını sağlamaya çalışan, töre ve aşiretle baskılanan ve uygulanan bilinçli yanlış politikalarla yoksullaştırılan ve cahil bırakılan halkımız…
Yengeç rahim enerjisidir. Vatan ve güvenlik arayışıdır. Kendi evimizde ve vatanımızda hep güvenlik ararız ama bu topraklarda insanlar hiç güvenli ve huzurlu hissedemedi kendini.
Dışarıdan kontrol edilen güçler insanımızın huzurunu bozdu durdu. Birbirine geçen kan bağları ve ortak karmik yapılar bu mozaiğin çözülmesine imkan tanımayacak. Arada tabi ki niyetini bozup vatan hainliğine soyunanlar oldu ve olacak da. Ben bu gücü kimsenin bozacağına inanmıyorum oradaki enerjiyi hissettikten sonra. Dediğim gibi kanı bozuklar ve vatanını satanlar çıkmaz ise….
Veee tabi ki SU. Yaşam suyun içinde başladı. Cenin su içinde büyüyor. Her türlü karmik hafıza suda saklı. Binlerce yıl geçse de kaybolmuyor….
Şimdi Fırat’ın suyuna karıştırılan siyanürle ne yapılmaya çalışılıyor???
Binlerce yıllık buğday başakları, Karayip Adaları’nın su rengini aratmayan ve Harran’a can veren barajın suyu artık zehir mi dağıtacak??? Sapsarı ekili dikili Harran ölüme mi terk ediliyor? Hala seyirci mi kalacağız??
Çok değerli hocam Türkan Aslan yıllar önce suyun sınavı dedi…. Önce kendi bedenimizdeki kimya değişti, insanları tanıyamaz olduk, saptılar gittiler… Çok bilge olduklarını iddia edenler de birden Lilith kılığına bürünüveriyor.
Şimdi siyanürle zehirlenen toprağımız, yangınlarla yok edilen ekolojik dengemiz, zaten erozyona uğramış kültürümüz ve insanlıktan uzaklaşmış sözde kentlileşenler ama üstlerine yapışmış göremedikleri VAROŞ KÜLTÜRÜ…..
Bu topraklar çok badireler atlattı. Bu zor günler de atlatılacaktır. Bu Yeniay bizlere bu eşsiz toprakların bizlere ait olduğunu, gidemesek de bayrağımızın en ücra köyde bile dalgalandığını hatırlatır.
Belki sözde, belki de özde; eğlence mekanlarında İzmir Marşı söylenir olmuş gittiğim bölgede. Belki bir şeyler değişmeye başlar artık toplumumuzda Kali Yuga zamanlarında….. Armagedon devam ederken, ‘insan insanda seçilmiş’ iken……
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu vatanın insanı eninde sonunda hak ettiği değere kavuşacaktır. Benim buna olan inancım sonsuzdur. Yeter ki birbirimizi yargılamadan ve ötekileştirmeden kabul edelim, medeniyetin beşiği topraklarımıza sahip çıkalım..
Saygılarımla,
Nermin Glauninger
Ezoterik Karma Astrolog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!