Enter your keyword

Akrep burcunda Güneş tutulması Dünya ve toplum üzerinde yaratacağı etkiler

Akrep burcunda Güneş tutulması Dünya ve toplum üzerinde yaratacağı etkiler

Akrep burcunda Güneş tutulması Dünya ve toplum üzerinde yaratacağı etkiler

Akrep burcunda Parçalı Güneş tutulması

25.10.2022 tarihinde 02° Akrep burcunda oluşacak Güneş tutulması ve akabinde Mars’ın İkizler burcundaki geri hareketi (dünya bakışlı) dünya ve toplum üzerinde yaratacağı etkiler açısından büyük bir öneme sahip.
Tutulma konisi içinde olduğumuz bugün, özellikle akşam saatleri saldırılara açık bir görünümle karşı karşıya kalmamıza neden olabilir. Özellikle kadınlar için tehlike durumlar yaratabilir.
Kıskançlık, mafyatik kişiliklere çekilme, cinsel dürtülerde kontrol dışı artış ve suça eğilim ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Can güvenliğimizi tehdit edici durumlar oluşturabilir.
Bu süreci biraz içe dönük şekilde geçirmek faydalı ancak ülkemizin hareketli yaşamı seven halkı ve çoğunluğun kendi kendine kalmada yaşadığı sorunlar düşünüldüğünde bu mümkün olmayabilir.
Mars’ın geri hareketi özellikle iletişim konularında oluşabilecek kazalara dikkat çekerken, iftira, dedikodu tavan yapabilir. Özellikle İkizler Ay semboliğinin ülke haritamızdaki vurgusu bu konulara aşinalığımıza da bir işaret.
Yazılı ve sözlü ifadelerde yanlış anlamalar ve anlaşılmalar için çok müsait olan bu süreç, enerjinin içe çekilmesi ile birlikte öfke patlamaları, yüzeysel ve pratik çözümlere girme arayışı ile pekişip çözümü zora sokucu durumlar yaratabilir.
Ticaret, yazılı ve görsel basındaki projeleri destekleyebilecek bir etkiye sahip bu dönem bir çok kişi için olumlu etkiler barındırıyor.
Geçmiş döneme bakıldığında 20.10.1990 tarihine aynı burçta retro harekette bulunan Mars, Boğa burcundaki bazı kilit dereceleri de tarayarak düz hareketine başlamıştı.
Sonraki dönemlerde gelişen olaylar incelendiğinde Somali’de başlayan umut operasyonu ve Türk birliğinin bu harekata katılımı, Uğur Mumcu suikastı ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 17 Nisan 1993 tarihinde vefat etmesi bir kaç örnek olarak tarihteki yerini alıyor.
İçiçe geçmiş olayların birbiri ardına yaşandığı bu karmaşık Kali Yuga döngüsü zorlu olaylarla bizleri sınasa da; etik, erdem ve ahlak kurallarına bağlı kalmayı başaran kişiler için destekleyici etkileri ile de umut vaad ediyor.
Bu sürecin dünyada ve ülkemizde barış ortamı içinde deneyimlenmesini temenni ederim.
Saygılarımla,
Nermin Kılınç Glauninger
Ezoterik Karma Astrolog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!