Enter your keyword

30 Nisan 2022 Parçalı Güneş tutulması

30 Nisan 2022 Parçalı Güneş tutulması

30 Nisan 2022 Parçalı Güneş tutulması

30 Nisan 2022 Parçalı Güneş tutulması

30 Nisan 2022 tarihinde Türkiye saati ile 23:27’de 119 Saros numaralı  parçalı Güneş tutulması 10° Boğa burcunda gerçekleşecek.

Bu seriye ait son tutulma 07.08.2017 tarihinde 15° Kova burcunda Ay tutulması olarak yaşanmıştı.

Bir sonraki 119 Saros numaralı tutulma  19.08.2035 tarihinde 25° Kova burcunda Ay tutulması olarak gerçekleşecek.

Amerika’nın güney ucu, Pasifik kıyılarının bir bölümü ve Antarktika’dan gözlemlenecek olan bu tutulmanın global anlamda vereceği etki toplumu, bilinçaltımızı ve kolektifi oldukça ilgilendiriyor.

Aile, kökler, toprak, arazi ve yeraltı zenginliklerimizle alakalı pek çok konuyu gündeme taşıyacak olan bu göksel etki, 2022 yılı itibarı ile Boğa- Akrep hattında gerçekleşecek ilk tutulma özelliğini de taşıyor.

Yabancılara yönelik emlak ve arazi satışlarının ülkemizin gündemini meşgul etmesi, bu semboliğin tutulma öncesinde verdiği işaretler olarak düşünülmelidir.

Görme ile ilgili sorunların yaşanmasında etken olabilecek sabit yıldız etkisi, metaforik anlamda da hastalıklı bir bakış açısının etkisi ile kötü olan bir şeyi daha da kötü olarak görmemize ve algılamamıza  sebebiyet verebilir.

Gördüklerimiz ve algımız birbiri ile uyum içinde olmayınca kafa karışıklıkları oluşabilir. Belki de bu karışıklık içinde, gerçekten görmemiz gerekeni de kaçırıyor olabiliriz.

Bütünsel olarak bakıldığında, eksik olan ateş elementinin etkisi harekete geçme ve karar alma mekanizmamızı yavaşlatmış olabilir.

Güvenlik alanında kalma isteği ve şüpheler bazı fırsatları görmemizi engelliyor olabilir ancak bu elementi destekleyici göksel konum oluştuğunda çatışmalar ve ego patlamaları kaçınılmaz olacaktır.

Yaz mevsimi ile birlikte maalesef yangınlar tekrar gündemimize oturabilir. Yerel yönetimlere bu konu ile alakalı olarak çok büyük görevler düşüyor.

Aldanma ve aldatmalar açısından sert görünümler içeren bu tutulma, yaratıcılık gerektiren işlerle meşgul olan kişiler için olumlu etkiler barındırıyor. Ancak kadınlara yönelik şiddet daha da artabilir.

Toplum içinde oluşan ayrışma ve ekonomik baskı halkımızın psikolojisini çok olumsuz şekilde etkiledi. İnsanlar yaşam enerjilerini element eksikliğinin de etkisi ile yitirmiş hissediyorlar.

Suç oranlarında olabilecek potansiyel artışlar, aile içi şiddet ve cinnetler şartları daha da ağır bir hale getirebilir. Bu etkinin global anlamda olduğu unutulmamalıdır.

Muazzam sistem içinde birlikte hareket eden gezegenler ve Asteroid’ler temsil ettikleri konularla alakalı izdüşümlerini eşzamanlılıklarla içinde bulunduğumuz 3. dünya boyutuna yansıtıyor.

Son zamanlarda edindiğimiz bilgileri  irdelediğimizde çıkan sonuç, insanlar arasında saldırgan davranışlarda artış görüleceği şeklindedir.

Phobos ve Deimos en ilkel yüzünü gösterebilir. Özellikle toplumsal olaylarla ilgili ciddi patlamalar, isyanlar, hak ve adalet arayışı bütün ülkeleri etkileyecek şekilde Plüton’un seyrini de destekleyerek dalga dalga yayılabilir.

2023 yılı itibarı ile ezilen halklarla alakalı konular, büyük göçler, yeni sistemin inşaası adına dünyaya damgasını vuracak.

Amigdala algısı ile hareket eden insanlık BİRLİK bilincine ulaşmadan huzuru bulamayacaktır. Tolerans, saygı, ahlak ve etik değerleri unutan bizim gibi toplumlar adına çok ciddi dönüşüm enerjisini barındıran bu süreç bazı kişiler için yıkıcı olmayabilir. Ancak genele bakıldığında gidişat pek parlak gözükmüyor.

Sürekli negatif ve korku frekansı ile kontrol edilen ve kendi değerinin farkına varamayan insanoğlu bilincini yukarıya taşıyıcı eylemlere yönelmek zorundadır.

Bilginin inanılmaz şekilde aktığı bu dönemde biraz içe çekilme ve yeniye karşı direnç göstermemek yerinde bir davranış biçimi olacaktır. Zira alışılagelmiş sistemler ve alışkanlıklarla yola devam edebilmenin güçlüğü bunu kıramayan kişiler tarafından ciddi olarak deneyimlenecektir.

Entropi yasaları düşünüldüğünde artık geriye dönüş de söz konusu değildir.

Bu çok özel zaman dilimindeki deneyimlerimiz bizleri üst boyuta taşımak adına çok değerli. Krizler çok fazla olsa da yaşam enerjimize sahip çıkarak ve kötünün içinde var olan İYİLİK’e bağlı kalarak yol almak yaşam amacımız olmalıdır.

Saygılarımla,

Nermin Glauninger

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!