Enter your keyword

16 Mayıs 2022 Akrep burcunda Ay tutulması

16 Mayıs 2022 Akrep burcunda Ay tutulması

16 Mayıs 2022 Akrep burcunda Ay tutulması

16 Mayıs 2022 tarihinde Türkiye saati ile 07:13’te 131 Saros numaralı Ay tutulması 25°Akrep burcunda gerçekleşecek.
Bu seriye ait bir sonraki tutulma 06.02.2027 tarihinde 17° Kova burcunda Güneş tutulması olarak deneyimlenecek.
Yükselen derecesi 18° İkizler olan bu tutulmada Hermes vurgusu çok keskin. Yüksek şiddette depremler ve meteorolojik değişimlerin tetiklenmesinde etkin olan sabit yıldız devrede.
Merkür’ün retro hareketinin iletişime etkisi zorlayıcı olabilir.  Duygusal açıdan çok hassas hissedebileceğimiz bu süreç vatan, toprak, milliyetçilik konularının ön plana çıkabileceğine dair işaretler taşıyor.
22°’de ilerleyen düğümler çok net bir şekilde tamamlanmaya işaret ederken, 13. Kart’ın semboliği ve Plütonik enerjisi 3. boyuta da yansıyacaktır.
”Mahşerin Dört Atlısı” ile ilişkilendirilen yorum entropi yasasını hatırlatır.
19 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen 126 Saros numaralı Ay tutulmasının tamamlayıcısı olan bu tutulma, o tarihten bu yana ülkemizde ön plana çıkan konuların devamı niteliğinde olayları tekrarlatabilir.
Uranüs’ün Boğa burcundaki seyri, Güneş’in Algol vurgusu ve Lucifer etkisi hem toplumsal alanda hem de ekonomik açıdan çok sert bir süreç yaşanacağını gösteriyor.
Pek çok kişi için karmik feda edişler ve kayıplar yaşatacak olan bu tutulma cinsel suçlar, taciz ve tecavüzler açısından da çok tehlikeli durumlar oluşturabilir.
Özellikle tutulmanın bir hafta öncesi ve bir hafta sonrasındaki dönemde enerji yoğunluğu sebebi ile özellikle kadınlar ve çocukların korunmaya alınması çok önemli. Tabi ki günlük rutinimiz devam edecek ancak biraz sakinlik herkese iyi gelecektir.
Türkiye etkisi dikkate alındığında eğlence sektörünü ve gece hayatını ilgilendiren her konu, yabancı elçilikler, muhalefet partileri ile ilgili gelişmeler ön plana çıkabilir. Gençlerimiz, her türlü sivil toplum örgütleri ve derneklerle bağlantılı gelişebilecek olumsuzluklar açısından kesinlikle korunmalı ve kollanmalıdır.
Toplum içinde gün geçtikçe artan tahammülsüzlük, insanların birbirine sosyal mecrada yada günlük rutinde saldırıya hazır halde olması kaygı verici bir durumdur.
Türk insanının sinir uçları ile oynanması geçtiğimiz yıllarda pek çok kere sahneye konan durumlardan ders çıkarmamızı zorunlu hale getirmektedir. Bu bağlamda gençlerimize yol gösterici olmak ve yapıcı tavırlar almak herkes için faydalı olacaktır.
Özellikle finansal açıdan daha da zorlu sürecin başlaması toplumu daha da gergin duruma sokabilir. Sağduyulu davranabilmek çok önemli ancak sabırlar da taşmak üzere….
Haritalarında yüksek derecelerde Akrep, Boğa, Kova ve Aslan sembolikleri olan kişileri biraz daha fazla etkileyecek olan bu tutulma enerjisi, yaşam planlarında ilerlemek adına hareket mekanizmasının da çalışmasında etken rol oynayacaktır.
Şartlar bizi deneyim kazanmamız adına zorlarken aslında tekamüle zorlar. Değişim ve dönüşüme açık olmak, yargı koymadan devam edebilmek önemli, ancak bu maalesef lafta kalıyor.
Toplumumuzda maalesef çok fazla şahitlik ettiğim UKALALIK ve çok BİLMİŞLİK bize ne kadar fayda sağlar bilemiyorum ama biraz insanımızın kendini sorgulaması ve eleştiriye açık olması bu süreci atlatmada anahtar rol oynayabilir. Zira saygı çoktan bitti gitti….
İçimizdeki kaosu önleyebilmek, kabule geçiş ve kapitalist sistemin dayatması sonucu gelişen HIRS ve EGO’nun kontrolü ile sağlanabilir. Aksi takdirde mikrodan makroya evrilme sürecinde BİRLİK bilincini idrak edemeyenleri daha ağır fiziksel ve ruhsal sorunlar bekliyor.
Bu zorlu geçiş döneminde yaşam planlarında ilerleyen her bir bireye iyilikler ve kolaylıklar dilerim.
Saygılarımla,
Nermin Kılınç Glauninger
Karma Astrolog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!