Enter your keyword

28 Ocak 2021 Dolunayı

28 Ocak 2021 Dolunayı

28 Ocak 2021 Dolunayı

28 Ocak 2021 Dolunayı

28 Ocak 2021 tarihinde Türkiye saati ile 22:16’da haritanın 11. evinde 9° Aslan burcunda bir Dolunay meydana gelecek.
Dolunay anının yükselen derecesi 27° Başak burcunda. Alt katmanda hakim olan Yengeç semboliğinin etkisi ile kendimizi duygusal olarak daha hassas hissedebileceğimiz ve güvenlik arayışına girebileceğimiz bir dönem yaşayabiliriz.
Gökyüzüne baskın şekilde enerjisini yansıtan Kova sembolikleri kendini hissettirirken, 2018 yılında tetik alan noktalar şu andaki gezegen geçişleri ile kendini hatırlatarak yeni oluşumları ve sonlanmaları da beraberinde getiriyor.
Düğümler aksındaki dereceler dikkat çekerken özellikle borsa, tahvil vs. gibi konular ve finansal anlamdaki ani gelişmeler gündeme oturabilir.
Bu dönemde kredi almak yada başka şekilde borç altına girmek beklenmedik durumların oluşmasına sebebiyet verebilir. Geri ödemelerde dengesizlikler yaşanabilir. Eğer bu tür bir borçlanma söz konusu olacak ise şartları iyice gözden geçirmek yerinde bir karar olacaktır.
Kimileri için de başkalarının kaynaklarından kendilerine yansıyacak gelirler şeklinde günlük yaşama yansımalar olabilir.
Ağır psikolojik süreçten geçtiğimiz bu dönem özellikle ruhsal rahatsızlıkların oluşmasına sebebiyet veriyor. Genel olarak umutsuzluk, ileriyi görememe, izolasyon ve kişisel beklentilerin değişmesi ile duygusal salınımlar şiddete dönüşebiliyor. Bu durum çocuklarımızı daha da derinden etkiliyor.
Sağlık konusunda özellikle ani gelişebilecek KALP rahatsızlıkları ve KAN ile ilgili sorunlar ve bunun yanında tansiyon ve göz problemlerinde artışlar gözlenebilir.
Aile içinde oluşabilecek köklü değişimler, atalardan gelen gizli kalmış konular ve kaynaklarla ilgili kavramlar söz konusu olabilir. Saklanan gerçekliklerle ilgili yüzleşme durumları yaşanabilir. Bu konular dönüşüme olanak tanırken geçmişte unutulmuş bir toprak parçasının bile aile içinde miras yolu ile dağılımına işaret ediyor olabilir.
Toplumsal alanda insanlığı ilgilendiren konuların daha bir konuşulacağı bu süreç, azınlıkların hak arama talepleriyle birlikte sokak hareketlerini de beraberinde getirecektir.
Köklü sosyal organizasyonlar ve uluslararası yardım kuruluşlarını ilgilendiren kavramlarla ilgili olarak ortaya çıkabilecek “insanlıktan saklanmış gerçekler” toplum önünde şok etkisi yaratırken isyanlar ve hak arayışına yönelen bireyler için yıkıcı sonuçları da beraberinde getirebilir.
GÖÇ konusu ana temadır.
Bir nevi gerçeklikle yüzleşme ve uyanış dönemi geçiren insanlık kollektif anlamda gerçek değerini ve varoluş amacını sorgularken, ağır gezegen geçişleri ile de enerjisel anlamda yoğun baskı altında.
Bu sürecin de geçici olduğunun bilincinde olarak pandemi dönemini kendi adımıza fırsata çevirecek oluşumlara girmek ileriki dönemde yaşam planımızın akışını da farklı bir boyuta taşıyacaktır.
Saygılarımla,
Nermin Kılınç Glauninger
Karma Astrolog
error: Content is protected !!