Enter your keyword

10 Haziran 2021 Güneş tutulması

10 Haziran 2021 Güneş tutulması

10 Haziran 2021 Güneş tutulması

10 Haziran 2021 Güneş tutulması

10 Haziran 2021 tarihinde Türkiye saati ile 13:52’de Saros numarası 147 olan Güneş tutulması 19° İkizler burcunda gerçekleşti.

Aynı Saros numarasına ait tutulmalar en son
31. 05.2003 tarihinde 09° İkizler burcunda Güneş tutulması
16. 09.2016 tarihinde 24° Balık burcunda Ay tutulması olarak yaşanmıştı.

Bir sonraki tutulma da 28.09.2034 tarihinde 05° Koç burcunda Ay tutulması olarak yaşanacak.

Derecesi itibari ile çok ezoterik anlamlar içeren bu görünüm, İkizler hattında deneyimlediğimiz son tutulma olarak göze çarpıyor. Aynı hatta gerçekleşecek bir sonraki tutulma 21° İkizler burcunda 12.06.2029 tarihinde gözlemlenecek.

Akrepsel enerjinin alt katmanda çok baskın hissedileceği bu tutulma enerjisinde Venüs’ün etkisi yine kuvvetli.

Tam bir transformasyon sürecinin tetiklenmesine sebebiyet verecek olan bu enerji, sürüncemede kalan konuları ve belirsizlikleri beraberinde getirirken özellikle Eylül ayı itibari ile gerçekleşmesi beklenen global olayların yaşanmasında kilit rol oynayabilir.

Sistemin kusursuz işleyişi ile gerçekleşmesi öngörülen bu muazzam GLOBAL karmik dönüşüm ve değişim dönemi süre gelen sistemi yerle bir ederken, yeniye adapte olmakta zorlananlar için çok zor zamanlar….

Dönüşüm yeni bir bilinç ile üçüncü boyut enerjisini algılama ve yaşamlara indirgemeyi zorunlu hale getirirken, özellikle ekosistem içinde yerini almış her bir canlıya saygıyı da ön planda tutmamız gerektiğini bizlere hatırlatacak…

Özellikle dünya çapında gerçekleşmesi beklenen şiddetli depremler, sert meteorolojik hava olayları ve özellikle su ile ilintili her bir kavram bu mükemmel sistemin hakiminin İNSAN olmadığını bizlere gösterecek.

Gittikçe artan para, güç isteği ve hırslarla yok ettiğimiz yaşam alanlarımız artık tükenişe doğru giderken İNSANOĞLU yine çaresizliği ile yüzleşmek durumunda kalabilir.

Kırsal yaşama özlem ve yönelme ile ülkemiz haritasındaki semboliklerde kilit rol oynayan üretime geçme ve tarım konuları zaman içinde daha bir önem kazanacak….

Bireysel olarak pek çok kişi için olumlu etkiler taşıyan bu tutulma etkisi, zihinsel olarak yaşanacak karışıklıklar ve alınabilecek hatalı kararlar açısıdan riskler de içeriyor.

Bulanık zihin hallerinin yanında zamanın bükülme etkisi ile geçmişte yaşanan konuların tamamlanmak üzere önümüze gelmesi çok olası.
Yarım kalan projelere vakit ayırma ve yenilerini araştırma, bu dönemi verimli şekilde kullanmamıza fırsat tanıyabilir.

Finans ve borsa konularında oluşabilecek ani dalgalanmaların yanı sıra ciddi para kayıpları söz konusu olabilirken, özellikle çağa uygun para kazanma şekilleri ile de yeni fırsatlar yakalanabilir.

Özellikle 2022 yılı itibari ile başta Boğa, Aslan, Kova ve Akrep burçlarının alacağı sert etkiler göz önüne alındığında yeniliklere ve bilgiye açık olmak, eğitimle yoğrulmak günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeli…

Zihinleri çok etkileyecek bu tutulma etkisinin yaşam planlarında ilerleyen her bir birey için olumlu sonuçlar getirmesini temenni ederim.

Saygılarımla,

Nermin Kılınç Glauninger
Karma Astrolog

error: Content is protected !!