Enter your keyword

Koç burcunda Yeniay 1 Nisan 2022

Koç burcunda Yeniay 1 Nisan 2022

Koç burcunda Yeniay 1 Nisan 2022

Koç burcunda Yeniay

01.04.2022 tarihinde Türkiye saati ile 09:24’te 11° Koç burcunda bir Yeniay doğacak.

Yükselen derecesi 06° İkizler olan Yeniay’ın alt bantta çalışan enerjisi ego ile ilgili sınavlar yaşamamıza sebebiyet verebilir.

Neptün’ün buğulu etkisi dağılmalara sebebiyet vermişti. Hareket etmekte isteksizlik, yön bulamama, kaybolmuşluk hissi ile motivasyonumuz düşüktü. Şimdi ateş elementinin etkisi ile hareket etme ve atılım yapma isteğimiz artacaktır. Ancak aceleci tavırlar ve irdelenmeden başlanılan projeler pişmanlıklar yaşamamıza neden olabilir.

Ani öfke patlamaları, özellikle ateşli silahlarla alakalı olarak oluşabilecek kazalar, saldırılar, terör olayları, yangınlar önümüzdeki 15 günlük sürece damgasını vurabilir.

Askeri alanda yaşanabilecek hareketlilik ve özellikle genç nüfusu ilgilendiren kavramlar ön plana çıkabilir.

Yeniay’a eşlik eden Chiron, olgunlaşmamız adına yaşatabileceği kavramlarla bizleri sınamaya hazır…

Günlük akışımız içinde sürekli olumlu ve olumsuz olaylarla karşılaşıyoruz. Bazıları kadersel olarak kontrol edemediğimiz şekilde gelişirken, bazıları da tamamen kendi irademiz ve seçimlerimizle yön buluyor. Dünya bakışlı olarak gezegenlerin konumlarını incelediğimizde muhteşem matematiği görmemek mümkün değil.

Üçüncü boyut enerjisi ile varoluşunu sürdüren her bir insan farklı etkiler altında. Ama gökyüzündeki semboliklerin ‘kuklası’ değiliz.

Yaşadıklarımızın ne kadarı kadersel?  Olayların gelişimine bakıldığında zincirleme birbirine bağlı yapıyı görebiliriz. Neden ve sonuç ilişkisi her zaman kurulabilir.

Buradaki en önemli nokta gerçekten hayatımızın kontrolü bizde mi sorusudur. Toplumumuzda çevresel etkenlerle başkalarının isteklerine göre şekillendirilen yaşamlar, zaman ilerledikçe pişmanlıkları da beraberinde getiriyor.

Yeniay’da gelin bunu düşünelim.

Kişisel kararlarımızın ne kadarı özgür irademiz ile alındı? Ne kadarı başkalarını mutlu etme amacı ile uygulamaya kondu?

Mutlu muyuz?

Şu anda herkes halinden şikayetçi.  Kararlarımızın sorumluluğu gerçekten bize ait mi? Bunları üstleniyor muyuz? Kaderci miyiz?

Türkiye şartları çetin, bunu kabul etmek durumundayız. Ancak gerçekten kendi yaşamının kontrolünü ele almak isteyen ve bunun için bir şeylerden vazgeçmek isteyen kaç kişi mevcut?

Konfor alanlarımızda, başkalarını suçlayarak Ay İkizler semboliğini çok güzel kullanıyoruz. Dedikodu için bolca vakit var. Gelişime açık ol, elini taşın altına koy dediğimizde kaç kişi buna gönüllü?

Bu soruların yanıtlarını tahmin etmek benim gibi dışarıdan bir gözlemci için kolay. Her yıl daha da yabancılaşıyorum kendi insanıma. Kanıksamamız istendi pek çok şeyi ve kültürümüzü kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız şimdi.

Yeniay bunları sorgulatsın bize. İçinde Chiron da var. Kapanmayan yaralar bizleri başka bir kişi olmaya zorlar. Ya kabullenir, öğrenir yola devam ederiz ya da ortadoğulu olmaya itildiğimiz ortamda kaderimize razı yaşar dururuz.

Ne dersiniz, düşünmeye değer mi?

Nermin Glauninger

Karma Astrolog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!