Enter your keyword

CHIRON

CHIRON

Semboller insanlığın varoluşundan itibaren bir ifade şekli olarak kullanıldı.

Özellikle Ezoterizm alanında saklı tutulması gereken her tür bilgi sembollerin içinde varlığını günümüze kadar taşıdı.

Ustadan çırağa aktarılan bu bilgiler kuşaktan kuşağa, bilinmesi gerektiği kadarı ile paylaşıldı.

Mitolojik hikayeler bilginin saklanması ve semboller arasında bağ kurulması açısından büyük önem taşıyor.

Anadolu toprakları pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptı. Nesilden nesile aktarılan hikayeler, maniler, ninniler, efsanelerle nesiller yetişti. Kimileri yöresel olarak kaldı, kimi de herkes tarafından bilindi.

Gelenek adı altında halen sürdürdüğümüz şamanik ritüeller, özellikle güney bölgemizde çok dikkate alınan reenkarnasyon bilinci ve bunun gibi pek çok konu….Kadim geçmişe sahip çok kıymetli topraklarımız ve kıymet bilmeyen cahil insanlarımız…

Bazı önemi bilgiler toprakların gerçek sahiplerinden hep saklandı. Ama unutulan bir şey vardı kanımca. O da; bu topraklarda doğan her bir insanın bu karmik kodları taşıyor olması ve idrak geliştirildiğinde o bilgilerin bir şekilde ortaya çıkacak olması gerçeği.

Anadolu topraklarında doğmuş herkes bir misyona sahip. Bu idrak ile gerçek bilgiye sahip çıkanlar da azımsanmayacak kadar çok. Diğerleri de dualitenin bir parçası olarak toplumun içinde mozaiğin bir yerlerinde varoluşu deneyimliyor…

Bu semboller dünyasında beni düşündürenlerden biri de Chiron. Düzensiz hareketleri ile doğum haritalarına damgasını vuran, Samsara döngüsünde acı ile sınatan gerçeklik.

Herkesin deneyimlediği, yüzleştiren ve bir bakıma da çaresizliği ve kabulü öğreten CHIRON.

Kimisi ailesi ile, kimi eş, sevgili, çocuk, vatan ile. Bazısı da kendi kompleksleri ile…. Kaybettiği maddiyatı ile, ama mutlaka acı ile…..

Jenerasyonları etkileyen göksel konumu ve şimdiki zaman diliminde KOÇ burcundaki yolculuğu.

Özellikle KOÇ burcunda başta Güneş’i ve diğer gezegen kavuşumları olan kişileri direk olarak etkileyen bu Sentor, 14 Nisan 2027 tarihine kadar KOÇ arketipinde etkisini gösterecek, aynı gün BOĞA burcunda seyrine başlayacak. Özburcu KOÇ olan pek çok insan da artık yoluna başka bir bilinç ile devam ediyor olacak.

Şefkat düşsün kalplere…

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!