Enter your keyword

10 Temmuz 2021 Yengeç Yeniayı

10 Temmuz 2021 Yengeç Yeniayı

10 Temmuz 2021 Yengeç Yeniayı

10 Temmuz 2021 Yengeç Yeniayı

10 Temmuz 2021 tarihinde Türkiye saati ile 04:16’da 18° Yengeç burcunda yeni bir AY doğdu.
Akrep enerjisinin yüksek oktav çalıştığı bu göksel etki özellikle kendimizi dış dünyaya yansıttığımız konularla ilgili geçirebileceğimiz dönüşüm sürecine işaret ediyor.
2018 yılının yaz aylarında alınan etkinin yeniden harekete geçmesine olanak sağlayabilecek olan bu görünüm, o tarihten bugüne yaşanan süreç içerisinde yaşamlarımızda nelerin dönüşüme uğradığı konusunda bizleri düşünmeye sevk edebilir.
Bağımlılıklarımızı bizlere sorgulatacak olan bu etki, bireyin kendi varlığını idrak sürecinde bireyselleşmesi adına yaşadığı zorluklara da işaret ediyor.
Özellikle bizim toplumumuzda bireysel isteklerin ikinci plana atıldığı, aile ve toplumun beklentisine göre biçimlendirilen yaşam biçimleri kişinin varoluşunu devam ettirme sürecinde kendi ile çatışma haline girmesine sebep oluyor.
Kendi bireysel sorumluluğu alma bilincine ulaşamayan yada sürekli yönlendirme ve baskı ile gerçekte ne istediği konusunda artık kafa yormayan birey, gelişen ani olaylarla kendi ile başbaşa kaldığında çoğunlukla ne şekilde devam edeceğini bilemiyor. Duruma adapte olma süreci çok zorlaşabiliyor.
Bu nedenle, özellikle gençlerimiz için kendi yaşamı ile ilgili sorumluluk alma ve bu sorumluluğun yükünü tek başına taşıma ileriki dönemlerde başa çıkması gereken olaylara karşı daha dirençli olabilmesi adına çok önemli.
Bağlar ve bağımlılıklar ilerleyen dönemde kişileri yaşanması muhtemel  pişmanlıklarla yakın çevresindeki kişilere karşı öfkeli hale getirebiliyor.
Telafisi mümkün olmayan geçen zaman algısı, kişinin kendini kendini kabul edebilmesi ve özellikle affedebilmesi adına psikolojik süreci uzatabiliyor.
Değişen zaman koşullarında gençlerimizin genetik kodlarında daha bir aktif olan BENCİLLİK tuzağına düşmeden bireyselleşebilmesi ve empati yapabilmesi adına ailelere çok fazla görevler düşüyor.
Bu Yeniay bizlere geçmişte kimler için nelerden vazgeçtiğimizi düşündürebilir. Geçmişe özlem, kaçırılan fırsatlar ve gerçekleştirilemeyen hayaller zihnimizi kurcalayabilir.
Yaşam döngüsü devam ettiği sürece hala fırsatlar yakalanabilir, tıpkı görmek ve bakmak arasındaki farkı idrak edebilmek gibi…
Saygılarımla,
Nermin Kılınç Glauninger
Karma Astrolog
error: Content is protected !!